SEW MDF60A-0022-5A3-4-00 – Movitrac Compact Drive for Industrial Automation
Rated Voltage:3-phase 400V
Frequency Range:0.50 – 400 Hz
Control Method:Vector Control
Output Power:22 kW
Protection Rating:IP65
Cooling Method:Forced air cooling
Communication Interface:RS485/Profibus DP/Ethernet
Weight:Approximately 20 kg
Dimensions:Width: 300 mm, Height: 350 mm, Depth: 200 mm