Bosch Rexroth HCS02.1E-W0070-A-03-NNNN R911305278 – Servo Drive Module
Module Type:HCS02.1E-W0070-A-03-NNNN
Manufacturer:Control Techniques
Power Rating:70kW
Input Voltage Range:380-480V AC
Frequency Range:0.50-500Hz
Control Method:Vector Control
Communication Protocols:EtherCAT, CANopen, Profibus DP
Protection Class:IP20
Operating Temperature:-10°C to +40°C
Weight:20kg
Dimensions:450mm x 300mm x 150mm